
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2 mm |
| Gender | Female |
| Connector Type | Housing |
| Number of Positions | 11 |
| Number of Rows | 1 |
| Mating Post Length | |
| Termination Post Length |
Stock: 463
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04418
Ext.Price$0.04418
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04418 | $0.04418 |
| 10 | $0.02209 | $0.22090 |
| 50 | $0.01699 | $0.84950 |
| 100 | $0.01508 | $1.50800 |
| 500 | $0.01339 | $6.69500 |
| 1000 | $0.01222 | $12.22000 |
| 3000 | $0.01116 | $33.48000 |
| 5000 | $0.01019 | $50.95000 |
| 10000 | $0.00960 | $96.00000 |
| 30000 | $0.00904 | $271.20000 |
| 50000 | $0.00851 | $425.50000 |
